W związku z realizacją projektu pn „Uruchomienie dodatkowego oddziału dla dzieci w wieku 3-4 lat w Przedszkolu Publicznym w Żegocinie" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego były prowadzone w naszym przedszkolu dodatkowe zajęcia plastyczne „Z Pasją". Odbyło się 40 zajęć, podczas których wykorzystywano różnorodne i ciekawe techniki plastyczne. Prace wykonane przez dzieci były eksponowane w ciągu całego roku szkolnego na szatni. Zajęcia plastyczne pomogły w rozwijaniu sprawności manualnej, zainteresowań dzieci, wyrabiały wrażliwość estetyczną, ambicje, chęć współpracy. Przyczyniły się do wzmacniania wiary dzieci we własne możliwości oraz pomagały rozwijać elastyczność i kreatywność, tak bardzo dziś potrzebne.

W związku z realizacją projektu pn „Uruchomienie dodatkowego oddziału dla dzieci w wieku 3-4 lat w Przedszkolu Publicznym w Żegocinie" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego 15 czerwca przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie "Kalejdoskop zagrożeń" w wykonaniu Teatru Kanon z Krakowa. Zabawny Staś i jego przyjaciółka Dorotka w bardzo przystępny a zarazem humorystyczny sposób przedstawili zagadnienia związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Wszystkie przedszkolaki utrwaliły zasady przechodzenia przez jezdnię, numery alarmowe, zasady zachowania w kontakcie z obcym oraz sposoby zachowania się w kontakcie z obcym psem w warunkach zabudowanych jaki i na łonie natury. Bohaterowie naszego przedstawienia zwrócili także uwagę na to , że dzieci zawsze powinny mówić prawdę rodzicom, powinny mówić o każdym wyjściu nawet na podwórko a na każdy wypad nie tylko rowerowy należy założyć kamizelki odblaskowe. Podczas przedstawienia dzieci z uwagą śledziły całą akcję i wykazały się dużą wiedzą i umiejętnością.

W związku z realizacją projektu pn „Uruchomienie dodatkowego oddziału dla dzieci w wieku 3-4 lat w Przedszkolu Publicznym w Żegocinie" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego 2 czerwca odbył się Wielki Piknik Rodzinny na boisku sportowym. Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor Urszula Wiśniowska, która powitała wszystkie dzieci oraz rodziców. Następnie głos zabrała Pani Lucyna Nowak Przewodnicząca Rady Gminy Żegocina, która złożyła dzieciom serdeczne życzenia z okazji dnia dziecka oraz wręczyła słodki upominek. Uczestników pikniku powitał również Wójt Gminy Żegocina Pan Jerzy Błoniarz, życząc wszystkim wspaniałej zabawy. W tym wyjątkowym dniu dla naszych przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji min. dmuchane zamki, zabawny klown , który obdarowywał każdego uczestnika pikniku balonową figurką oraz słodkie niespodzianki tj. lody, wata cukrowa, soki owocowe. Dodatkową atrakcją były liczne konkursy z nagrodami dla rodziców i dzieci, które prowadził wodzirej. Piknik dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń i bardzo długo pozostanie w naszej pamięci.

Relację z pikniku można obejrzeć również na stronie Gminy Żegocina. Poniżej linki.

http://www.zegocina.pl/aktual/2015/06/piknikprzedszkolny/piknikprzedszkolny2015.htm

http://www.zegocina.pl/film/2015/2015-06-02/piknikrodzinnyppzegocina.htm

 

Obraz 13

Serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci z naszego

przedszkola wraz z Rodzicami na

Wielki Piknik Rodzinny

który odbędzie się 02.06.2015r. od godz. 11.30 do 16.00

na boisku sportowym przy Szkole w Żegocinie.

W programie:
- występy klowna
- zamki dmuchane
- słodki poczęstunek
- wata cukrowa, lody
- gry i zabawy dla dzieci i rodziców z nagrodami
- od godz. 13.00 do wspólnej zabawy będzie zapraszał wodzirej

W razie niesprzyjającej pogody
spotkanie zostanie przeniesione na szkolną salę gimnastyczną.

W związku z realizacją projektu pn „Uruchomienie dodatkowego oddziału dla dzieci w wieku 3-4 lat w Przedszkolu Publicznym w Żegocinie" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego 21.05.2015r nasze przedszkole już po raz dziewiąty zorganizowało Gminny Przegląd Tańca „Roztańczone Przedszkolaki".  Na scenie swoje umiejętności taneczne prezentowały przedszkolaki z terenu całej gminy. Poziom ich umiejętności zachwycił wszystkich zgromadzonych gości m.in. Wójta Gminy Żegocina, Pana Jerzego Błoniarza, Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Krakowie, Pana Ryszarda Ostrowskiego, Dyrektorów Szkół i Przedszkola, Rodziców. Po krótkim powitaniu wystąpiła grupa taneczna z Przedszkola Publicznego w Żegocinie prezentując układ taneczny do muzyki ze znanych filmów. Grupa z Bytomska przeniosła nas w grecki świat Zorby, natomiast przedszkolaki z Rozdziela zachwyciły nas inscenizacją taneczną do muzyki Czajkowskiego i Vivaldiego. W zaczarowanym świecie łąki można było zobaczyć barwne motyle, piękne kwiaty, które w połączeniu z inscenizacją świetlną robiły niesamowite wrażenie. Przedszkolaki z Łąkty niewinnie rozpoczęły swój występ „Kołysanką", a następnie ożywiły atmosferę dyskotekowym wykonaniem „Chocolate". Końcowym akcentem było wystąpienie II grupy Przedszkola w Żegocinie, która zaprezentowała układ taneczny do muzyki „Big Time Rusch". Gromkim aplauzem przyjęto ostatnie z wystąpień – na scenie zatańczyły najmłodsze przedszkolaki z Żegociny: 3 i 4 latki, które zachwyciły gości miksem tańców góralskich.
Podsumowania spotkania dokonał Pan Wójt Gminy Żegociny, który z zachwytem wypowiadał się o zdolnościach i umiejętnościach dzieci – najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Ich występy stanowią wspaniałą promocję naszej Gminy i aż żal, że takich fantastycznych prezentacji nie może oglądać cała Polska.
Po wręczeniu nagród i dyplomów na dzieci czekał słodki poczęstunek, a potem wspólna zabawa w rytm znanych dziecięcych przebojów.
Dziękujemy wszystkim gościom, rodzicom i sponsorom, dzięki którym uroczystość ta mogła mieć tak niesamowity wydźwięk.

W związku z realizacją projektu pn „Uruchomienie dodatkowego oddziału dla dzieci w wieku 3-4 lat w Przedszkolu Publicznym w Żegocinie" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego 15 maja przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt „Przygody Księcia Gaduły" w wykonaniu aktorów agencji Kanon z Krakowa. Ciekawy świata gaduła Książe Igorek nieustannie mówił. Poprzez swoje gadulstwo miał wiele przygód, które na szczęście kończyły się szczęśliwie.Dzięki przygodom księcia Igorka, dzieci dowiedziały się, że nadmierny hałas i gadulstwo przeszkadzają w życiu codziennym, a podczas spożywania posiłków należy zachować ciszę.

30 kwietnia w grupie „Gwiazdeczek" odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Zajęcia tego typu umożliwiają Rodzicom poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, relacji pomiędzy nauczycielami, a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy. Takie zajęcia pozwalają również na śledzenie postępów własnego dziecka w zakresie osiąganych kompetencji fizycznych, umysłowych, społecznych itp. Podczas zajęć o tematyce wiosennej dzieci doskonaliły percepcję wzrokową, słuchową oraz koordynację wzrokowo – ruchową, ćwiczyły pojęcia matematyczne oraz sprawność manualną.

W związku z realizacją projektu pn „Uruchomienie dodatkowego oddziału dla dzieci w wieku 3-4 lat w Przedszkolu Publicznym w Żegocinie" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego 28 stycznia odbył się Turniej Sportowy. Spotkanie odbyło się z udziałem najmłodszych przedszkolaków z Laskowej. Po muzycznej rozgrzewce dzieci z ogromnym zapałem przystąpiły do konkurencji sportowych. Jako pierwsze rywalizowały najmłodsze grupy. Dzieci przechodziły przez tunele, trafiały piłeczkami do bramki, pokonywały tory przeszkód. Najwięcej radości przysporzyło przeciąganie liny. Nieco trudniejsze konkurencje przygotowano dla starszych przedszkolaków. Dzieci skakały w workach, biegały na czas, pokonywały slalomy i zespołowo biegały z liną. Spotkanie zakończył mecz piłkarski sędziowany przez Pana Wojciecha Wronę miedzy reprezentantami grup „Słoneczek" i „Promyczków". Po rozdaniu nagród i dyplomów na dzieci czekał słodki poczęstunek w przedszkolu. Wszyscy uczestnicy rywalizowali z wielkim zapałem i wolą zwycięstwa. Turniej był świetną zabawą, szkołą współzawodnictwa sportowego, nauką zasad gry fair play oraz sposobem propagowania zdrowego stylu życia i czynnego uprawiania sportu.

Serdecznie zapraszamy rodziców na zajęcia otwarte w grupie

„Gwiazdeczek", które odbędą się

30 kwietnia (czwartek) o godz. 9.00

 W związku z realizacją projektu pn „Uruchomienie dodatkowego oddziału dla dzieci w wieku 3-4 lat w Przedszkolu Publicznym w Żegocinie" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego 27 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi, którzy przyjechali do nas z Krakowa. Goście opowiadali o swojej pracy, wprowadzali swoich słuchaczy w temat udzielania pierwszej pomocy, przypominali numery alarmowe oraz procedurę wzywania pomocy przez telefon. Ratownicy zademonstrowali m. in. jak wykonuje się sztuczne oddychanie, mierzy ciśnienie, jak podaje się tlen czy wykonuje badanie EKG. Przedszkolaki mogły zobaczyć z bliska jak wygląda wyposażenie karetki pogotowia. Dzieci uczyły się również jak sprawdzać przytomność, opatrywać skaleczenia, a nawet jak ułożyć osobę poszkodowaną w bezpiecznej pozycji. Najmłodsi z zapartym tchem słuchały porad i aktywnie brały udział w ćwiczeniach. Za bardzo ciekawe spotkanie dzieci w podziękowaniu wręczyły Gościom odznaki „Przyjaciół Przedszkola" oraz drobne upominki.